ˆ

Ogłoszenia

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Ogłoszenie nr 5/Sk.P/2016 z dnia 8 marca 2016 roku. Przetarg ustny ograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa.

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Krośnieński
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Barbara Michalska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2016-03-08
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Barbara Michalska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2016-03-09 08:52:01
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2016-03-09 08:53:41
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2016-03-09 08:53:40
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1801 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

Ogłoszenie konkursu na wybór partnerów- firmy szkoleniowe, organizacje pozarządowe, partnerzy społeczni

Akapit nr 1 - brak tytułu

Załącznik do uchwały nr 252/2016
Zarządu Powiatu Krośnieńskiego
z dnia 17 marca 2016 r.
ZARZĄD POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO
OGŁASZA KONKURS NA PARTNERA
 
DLA PODMIOTÓW NIEZALICZANYCH DO SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH Z OTOCZENIA SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO SZKÓŁ I PLACÓWEK KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W CELU PRZYGOTOWANIA I WSPÓLNEJ REALIZACJI PROJEKTU (FIRMY SZKOLENIOWE, ORGANIZACJE POZARZĄDOWE, PARTNERZY SPOŁECZNI) W RAMACH OSI PRIORYTETOWEJ VIII NOWOCZESNA EDUKACJA, 8.4 DOSKONALENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO, 8.4.1 DOSKONALENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO – PROJEKTY REALIZOWANE POZA FORMUŁĄ ZIT REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO – LUBUSKIE 2020
 
Ogłaszający konkurs:
 
Powiat Krośnieński
ul. Piastów 10B
66-600 Krosno Odrzańskie
NIP: 926 14 76 924
REGON: 970770095
Strona internetowa: www.powiatkrosnienski.pl
 
OGŁOSZENIE O KONKURSIE
Na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz. U. z 2014 r. poz. 1146
z późniejszymi zmianami) Zarząd Powiatu Krośnieńskiego ogłasza otwarty konkurs na partnera (spoza sektora finansów publicznych):
  • z otoczenia społeczno-gospodarczego szkół i placówek kształcenia zawodowego (firmy szkoleniowe, organizacje pozarządowe, partnerzy społeczni) w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Osi Priorytetowej VIII, Działania 8.4, Poddziałania 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.
 
 
CEL PARTNERSTWA:
 
Wspólne opracowanie i realizacja projektu, którego celem jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia uczniów szkół i placówek oświatowych kształcenia zawodowego.
 
Realizacja projektu przewidywana jest w terminie: od 01.07.2016 r. do 30.06.2022 r.
 
ZADANIA PARTNERA:
 
  1. Dodatkowe zajęcia dla uczniów- organizacja i przeprowadzenie zajęć specjalistycznych, kursów nadających nowe kwalifikacje, kursów i szkoleń przygotowujących do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich itp. dla uczniów szkół zawodowych podnoszących ich kompetencje i kwalifikacje potrzebne na rynku pracy.
  2. Wsparcie doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego - organizacja i realizacja kursów kwalifikacyjnych, szkoleń doskonalących w zakresie tematyki związanej z nauczanym zawodem, studiów podyplomowych, itp. dla nauczycieli.
  3. Doradztwo edukacyjno- zawodowe – realizacja zadań związanych z doradztwem zawodowym, tworzeniem Szkolnych Punktów Informacji i Kariery oraz innymi formami doradztwa zawodowego, także z wykorzystaniem technologii komunikacyjno- informacyjnych.
 
ZAKRES TEMATYCZNY PROJEKTU:
Realizacja projektu ma na celu wspierać kształcenie zawodowe w zakresie:
 
1. Podniesienie jakości kształcenia i szkolenia zawodowego, w tym rozwój współpracy szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe z ich otoczeniem społeczno-gospodarczym, poprzez:
a) doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu, związanych z nauczanym zawodem, we współpracy z instytucjami otoczenia społeczno-gospodarczego szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe;
b) podnoszenie umiejętności oraz uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych przez uczniów szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczestników pozaszkolnych form kształcenia zawodowego i wzmacnianie ich zdolności do zatrudnienia;
c) tworzenie w szkołach lub placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe warunków odzwierciedlających naturalne warunki pracy właściwe dla nauczanych zawodów;
d) rozwój współpracy szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe z ich otoczeniem społeczno-gospodarczym.
2. Tworzenie i rozwój ukierunkowanych branżowo centrów kształcenia zawodowego i ustawicznego oraz tworzenie innych zespołów realizujących zadania zbieżne z zadaniami CKZiU poprzez:
a) przygotowanie szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe do pełnienia funkcji CKZiU lub innych zespołów realizujących zadania zbieżne z zadaniami CKZiU dla określonej branży;
b) wsparcie realizacji zadań przez CKZiU lub innych zespołów realizujących zadania zbieżne z zadaniami CKZiU dla określonych branż.
3.Rozwój doradztwa edukacyjno – zawodowego, poprzez:
a) uzyskiwanie kwalifikacji doradców zawodowych przez osoby realizujące zadania z zakresu doradztwa zawodowego w szkołach i placówkach, które nie posiadają kwalifikacji z tego zakresu oraz poodnoszenie kwalifikacji zawodowych doradców edukacyjno-zawodowych, realizujących zadania z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego;
b) tworzenie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery;
c) zewnętrzne wsparcie szkół w obszarze doradztwa edukacyjno-zawodowego.
 
WYMAGANIA WOBEC PARTNERA:
Do postępowania mogą przystąpić podmioty, które spełniają poniższe wymogi:
  1. Podmioty prowadzące działalności w zakresie zgodnym z celami partnerstwa.
  2. Podmioty nie należące do sektora finansów publicznych.
  3. Podmioty nie podlegające wyk­lucze­niu z ubie­ga­nia się o dofi­nan­sowanie na pod­stawie art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach pub­licznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 885 z późn. zm.) z zastrzeże­niem art. 207 ust. 7 tej Ustawy.
  4. Podmioty nie zalegające z płatnościami na rzecz podmiotów publiczno-prawnych (w szczególności: podatków, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, Fundusz Pracy, Państwowy Fundusz Rehabilitacji i Osób Niepełnosprawnych), ani wobec innych podmiotów.
  5. Podmioty posiadające zasoby ludzkie, organizacyjne, finansowe i techniczne niezbędne do realizacji zgłaszanych do projektu działań.
  6. Podmioty posiadające doświadczenie w realizacji projektu/ów o podobnym charakterze.
  7. Nie dopuszcza się do udziału w postępowaniu konsorcjów.
ZAKRES WYMAGANEJ OFERTY:
Jeden Podmiot może złożyć tylko jedną ofertę. Oferta musi zawierać następujące informacje:
  1. Szczegółowe dane Podmiotu (pełna nazwa Podmiotu, adres, telefon).
  2. Charakterystykę Podmiotu w tym: opis misji, celów statutowych, charakterystykę działalności Podmiotu wraz z obszarem działania oraz opis doświadczenia w realizacji podobnych do założonych w projekcie działań; opis potencjału Podmiotu (ludzki, techniczny i organizacyjny) oraz informację nt. rocznych obrotów za ostatni zamknięty rok obrotowy.
  3. Koncepcję realizacji projektu, proponowany wkład Oferenta w realizację celu partnerstwa
    (w tym wkład ludzki, techniczny i organizacyjny), opis proponowanych w projekcie działań wraz z potencjalnym do nich budżetem.
  4. Doświadczenie Oferenta w podobnej działalności w tym: opis doświadczenia i kwalifikacji kadry w zakresie działalności założonej w projekcie oraz w zakresie realizacji projektów (w tym wykaz zrealizowanych projektów wraz z krótkim opisem).
  5. Oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu z ubiegania się o dofinansowanie na podstawie
    art. 207 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 885 z późn. zm.).
Wraz z ofertą Podmiot składa następujące załączniki (oryginały lub uwierzytelnione kopie):
  1. Odpis z rejestru lub odpowiedniego wyciągu z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących (nie starszy niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
  2. Statut lub inny dokument zawierający zakres działalności podmiotu oraz wskazujący organy uprawnione do reprezentacji.
  3. Pisemne oświadczenie Podmiotu o niezaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publiczno-prawnych (w szczególności: podatków, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, Fundusz Pracy, Państwowy Fundusz Rehabilitacji i Osób Niepełnosprawnych), ani wobec innych podmiotów.
  4. Oświadczenia Podmiotu składającego ofertę potwierdzające, że żadna z osób reprezentujących podmiot nie była prawomocnie skazana za przestępstwa określone w art. 229 lub art. 230a ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553 z późn. zm.).
  5. Oświadczenie Podmiotu składającego ofertę o gotowości wniesienia wkładu własnego zgodnie z zasadami określonymi w dokumentach programowych.
  6. Kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i przygotowanie fachowe osób odpowiedzialnych za realizację działań projektowych lub uwierzytelnione CV.
  7. Referencje wydane przez podmiot zewnętrzny.
 
KRYTERIA WYBORU PARTNERÓW:
Pod rygorem usunięcia oferty z konkursu, przy analizie jej dopuszczalności, niezbędne jest spełnienie przez Podmiot składający ofertę i przez jego ofertę wszystkich wymagań formalnych opisanych
w WYMAGANIACH DOTYCZĄCYCH PARTNERA. Ocena niniejszych wymagań formalnych zostanie dokonana na zasadzie: spełnia – nie spełnia.
 
Oceny ofert dokonuje powołana w tym celu Komisja Konkursowa.
 
Przy analizie złożonych ofert, które spełniają wszystkie wymogi formalne, zostaną zastosowane następujące kryteria oceny merytorycznej:
 
1. Zgodność działalności potencjalnego Partnera z celami partnerstwa i projektu – od 0 do 10 pkt
2. Oferowany wkład potencjalnego Partnera w realizację celu projektu, w tym merytoryczna trafność i jakość oferowanego wkładu potencjalnego Partnera w realizację celu partnerstwa – od 0 do 10 pkt
3. Posiadanie doświadczenia w realizacji (jako lider lub partner) co najmniej 5 projektów
o wartości powyżej 500 tys. zł współfinansowanych z EFS w okresie ostatnich 3 lat przed złożeniem oferty współpracy:
a. 5 projektów – 1 pkt
b. powyżej 5 projektów – 2 pkt
4. Posiadanie doświadczenia w realizacji (jako lider lub partner) co najmniej 2 projektów współfinansowanych z EFS w okresie ostatnich 3 lat w obszarze wsparcia placówek edukacyjnych z czego 1 prowadzony na terenie województwa lubuskiego.
a. 2 projekty - 1 pkt
b. powyżej 2 projektów – 3 pkt
 
5. Posiadanie potencjału ludzkiego, organizacyjnego i technicznego niezbędnego do realizacji zgłaszanych do projektu działań – od 0 do 20 pkt
6. Zakres merytoryczny proponowanych działań wraz z wykorzystaniem narzędzi w projekcie (ocena działań merytorycznych w kontekście zaproponowanego potencjalnego budżetu) – od 0 do 30 pkt
7. Posiadanie Certyfikacji/ akredytacji/ standardów dotyczące jakości działania Podmiotu świadczącego usługi rozwojowe, które są wystawiane przez instytucje zewnętrzne i podlegają weryfikacji/kontroli/ audytowi:
  • ISO 9001:2008 i/lub ISO 29990:2010- (15 pkt posiadanie jednego certyfikatu, 30 pkt posiadanie dwóch certyfikatów)
Komisja Konkursowa ocenia oferty i przyznaje punkty za spełnienie poszczególnych kryteriów oceny merytorycznej, przy czym większa liczba punktów oznaczać będzie ocenę wyższą.
 
Spośród ocenionych ofert wybrana zostanie oferta, która spełnia wszystkie wymogi formalne i uzyskała najwyższą sumę punktów przyznanych przez członków Komisji Konkursowej.
 
Ogłaszający zastrzega sobie prawo do wyboru więcej niż jednego Partnera do projektu
z zastrzeżeniem, iż wybierane będą kolejno Podmioty z najwyższą ilością punktów.
 
Wybranemu Podmiotowi/Podmiotom Ogłaszający konkurs zaoferuje zawarcie umowy partnerskiej, która określi w szczególności zadania Partnerów, zasady wspólnego zarządzania projektem oraz sposób przekazywania przez Powiat Krośnieński środków finansowych na pokrycie niezbędnych kosztów ponoszonych przez Partnerów na realizację zadań w ramach projektu.
 
TERMIN, MIEJSCE I SPOSÓB SKŁADANIA OFERT:
  1. Ofertę wraz z załącznikami należy przedstawić w języku polskim, w formie pisemnej wg wzoru załączonego do niniejszego ogłoszenia.
  2. Oferta powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje zgodnie z wymaganiami wobec Partnera i zakresu oferty określonymi w niniejszym ogłoszeniu.
  3. Oferta oraz wszystkie oświadczenia składane w ramach konkursu powinny być podpisane przez osobę/osoby upoważnioną do reprezentowania Podmiotu składającego ofertę, zgodnie
    z zasadą reprezentacji wynikającą z postanowień odpowiednich przepisów prawnych lub prawidłowo spisanego pełnomocnictwa (pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty).
  4. Oferta powinna być podpisana w sposób umożliwiający identyfikację osoby składającej podpis (np. czytelny podpis składający się z pełnego imienia i nazwiska lub podpis nieczytelny opatrzony pieczęcią imienną).
Ofertę wraz z załącznikami należy dostarczyć w jednym egzemplarzu w zaklejonej kopercie osobiście lub listownie na adres: Powiat Krośnieński ul. Piastów 10B 66-600 Krosno Odrzańskie, z adnotacją:
 
„KONKURS NA PARTNERA DLA PODMIOTÓW NIEZALICZANYCH DO SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH Z OTOCZENIA SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO SZKÓŁ I PLACÓWEK KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W CELU PRZYGOTOWANIA I WSPÓLNEJ REALIZACJI PROJEKTU (FIRMY SZKOLENIOWE, ORGANIZACJE POZARZĄDOWE, PARTNERZY SPOŁECZNI) W RAMACH OSI PRIORYTETOWEJ VIII NOWOCZESNA EDUKACJA, 8.4 DOSKONALENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO, 8.4.1 DOSKONALENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO – PROJEKTY REALIZOWANE POZA FORMUŁĄ ZIT, REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO – LUBUSKIE 2020. Nie otwierać przed 08.04.2016 r. g. 12.00”
 
Termin składania ofert: Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 08.04.2016 r. g.12.00.
 
Decyduje data wpływu oferty do jednostki. Oferty, które wpłyną po tym terminie nie będą rozpatrywane.
 
Po upływie terminu składania ofert, Komisja Konkursowa dokona ich otwarcia, a następnie przeprowadzi czynności badania i oceny złożonych ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej/ych.
 
Dane osób do kontaktu w sprawie naboru:
1. Joanna Ejsmont – Sekretarz Powiatu
2. Magda Tarłowska – z-ca Naczelnika Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Spraw Społecznych
 
DODATKOWE INFORMACJE:
  1. Zebrane informacje, z zachowaniem zasady przejrzystości i równego traktowania podmiotów, będą podstawą wyboru Partnerów projektu.
  2. W przypadku wystąpienia przyczyn skutkujących brakiem możliwości zawarcia umowy partnerskiej z wybranym w drodze niniejszego konkursu Podmiotem, Ogłaszający konkurs zastrzega sobie prawo zawarcia umowy partnerskiej z Podmiotem, którego oferta uzyskała w kolejności najwyższą liczbę punktów.
  3. Ogłaszający zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków realizacji projektu, rozstrzygnięcia niniejszego konkursu bez wyboru żadnego z Oferentów oraz unieważnienia konkursu w każdej chwili bez podania przyczyn.
  4. Ogłaszający zastrzega sobie prawo anulowania Partnerstwa zawiązanego z wybranym Oferentem w przypadku niezłożenia projektu w konkursie w ramach Poddziałania 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.
  5. Informacja o wyborze Partnerów zostanie podana do publicznej wiadomości niezwłocznie po zakończeniu procedury wyboru Partnerów.
 

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Krośnieński
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Magda Tarłowska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2016-03-17
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Magda Tarłowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2016-03-17 20:40:36
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2016-03-17 20:41:34
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2016-03-17 20:55:19
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
2579 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

Ogłoszenie konkursu na wybór partnerów-organizacje pracodawców, organizacje przedsiębiorców

Akapit nr 1 - brak tytułu

Załącznik do uchwały nr 251/2016
Zarządu Powiatu Krośnieńskiego
z dnia 17 marca 2016 r.
ZARZĄD POWIATU KROŚNIEŃSKIEGO
OGŁASZA KONKURS NA PARTNERA
 
DLA PODMIOTÓW NIEZALICZANYCH DO SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH Z OTOCZENIA SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO SZKÓŁ I PLACÓWEK KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W CELU PRZYGOTOWANIA I WSPÓLNEJ REALIZACJI PROJEKTU (ORGANIZACJE PRACODAWCÓW, ORGANIZACJE PRZEDSIĘBIORCÓW) W RAMACH OSI PRIORYTETOWEJ VIII NOWOCZESNA EDUKACJA, 8.4 DOSKONALENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO, 8.4.1 DOSKONALENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO – PROJEKTY REALIZOWANE POZA FORMUŁĄ ZIT, REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO – LUBUSKIE 2020
 
Ogłaszający konkurs:
 
Powiat Krośnieński
ul. Piastów 10B
66-600 Krosno Odrzańskie
 
NIP: 926 14 76 924
REGON: 970770095
Strona internetowa: www.powiatkrosnienski.pl
 
OGŁOSZENIE O KONKURSIE
 
Na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 (Dz. U. z 2014 r. poz. 1146
z późniejszymi zmianami) Zarząd Powiatu Krośnieńskiego ogłasza otwarty konkurs na partnera (spoza sektora finansów publicznych):
  • z otoczenia społeczno-gospodarczego szkół i placówek kształcenia zawodowego (organizacje pracodawców, organizacje przedsiębiorców) w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Osi Priorytetowej VIII, Działania 8.4, Poddziałania 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT.
 
 CEL PARTNERSTWA:
 
Wspólne opracowanie i realizacja projektu, którego celem jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia uczniów szkół i placówek oświatowych kształcenia zawodowego.
 
Realizacja projektu przewidywana jest w terminie: od 01. 07. 2016 r. do 30. 06. 2022 r.
 
 
ZADANIA PARTNERA:
 
1. Organizacja, realizacja i monitoring praktyk i staży dla uczniów u pracodawców i przedsiębiorców, w tym:
  1. Przeprowadzenie rekrutacji wśród uczniów szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe w celu wysłania ich na dodatkowe praktyki zawodowe/staże zawodowe.
  2. Opracowanie programu praktyk zawodowych lub staży zawodowych dla uczniów szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe.
  3. Zapewnienie miejsca praktyki dla uczniów ze szkół znajdujących się na terenie powiatu, którzy wyrażają chęć wzięcia udziału w dodatkowych praktykach zawodowych, w odpowiednim obszarze kształcenia w tym monitorowanie i kontrolowanie jakości praktyk zawodowych lub staży zawodowych uczniów u pracodawców.

2. Organizacja, realizacja i monitoring praktyk u pracodawców i przedsiębiorców dla nauczycieli, w tym:
  1. Przeprowadzenie rekrutacji wśród nauczycieli szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe w celu wysłania ich na dodatkowe praktyki zawodowe.
  2. Opracowanie programu praktyk zawodowych lub staży zawodowych dla nauczycieli szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe.
  3. Zapewnienie miejsca praktyki dla nauczycieli ze szkół znajdujących się na terenie powiatu, którzy wyrażają chęć wzięcia udziału w dodatkowych praktykach zawodowych, w odpowiednim obszarze kształcenia w tym monitorowanie i kontrolowanie jakości praktyk zawodowych nauczycieli u pracodawców.
ZAKRES TEMATYCZNY PROJEKTU:
 
Realizacja projektu ma na celu wspierać kształcenie zawodowe w zakresie (do wyboru):
 
1. Podniesienie jakości kształcenia i szkolenia zawodowego, w tym rozwój współpracy szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe z ich otoczeniem społeczno-gospodarczym, poprzez:
a) doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu, związanych z nauczanym zawodem, we współpracy z instytucjami otoczenia społeczno-gospodarczego szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe;
b) podnoszenie umiejętności oraz uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych przez uczniów
szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczestników pozaszkolnych form kształcenia zawodowego i wzmacnianie ich zdolności do zatrudnienia;
c) tworzenie w szkołach lub placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe warunków odzwierciedlających naturalne warunki pracy właściwe dla nauczanych zawodów;
d) rozwój współpracy szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe z ich otoczeniem społeczno-gospodarczym.
2. Tworzenie i rozwój ukierunkowanych branżowo centrów kształcenia zawodowego i ustawicznego oraz tworzenie innych zespołów realizujących zadania zbieżne z zadaniami CKZiU poprzez:
a) przygotowanie szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe do pełnienia funkcji CKZiU lub innych zespołów realizujących zadania zbieżne z zadaniami CKZiU dla określonej branży;
b) wsparcie realizacji zadań przez CKZiU lub innych zespołów realizujących zadania zbieżne
z zadaniami CKZiU dla określonych branż.
3. Rozwój doradztwa edukacyjno – zawodowego, poprzez:
a) uzyskiwanie kwalifikacji doradców zawodowych przez osoby realizujące zadania z zakresu doradztwa zawodowego w szkołach i placówkach, które nie posiadają kwalifikacji z tego zakresu oraz poodnoszenie kwalifikacji zawodowych doradców edukacyjno-zawodowych, realizujących zadania z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego;
b) tworzenie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery;
c) zewnętrzne wsparcie szkół w obszarze doradztwa edukacyjno-zawodowego.
 
WYMAGANIA WOBEC PARTNERA:
 
Do postępowania mogą przystąpić podmioty, które spełniają poniższe wymogi:
  1. Podmiot nie działa w sektorze finansów publicznych.
  2. Podmiot ma zarejestrowaną działalność.
  3. Podmiot nie podlega wyk­lucze­niu z ubie­ga­nia się o dofi­nan­sowanie na pod­stawie art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach pub­licznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 885 z późn. zm.) z zastrzeże­niem art. 207 ust. 7 tej Ustawy.
  4. Podmiot posiada zasoby ludzkie, organizacyjne, finansowe i techniczne niezbędne do realizacji zgłaszanych do projektu działań.
  5. Podmiot posiada doświadczenia w realizacji projektu/ów o podobnym charakterze.
ZAKRES WYMAGANEJ OFERTY:
 
Jeden Podmiot może złożyć tylko jedną ofertę. Oferta musi zawierać następujące informacje:
  1. Szczegółowe dane Podmiotu (pełna nazwa Podmiotu, adres, telefon).
  2. Charakterystykę Podmiotu w tym: opis misji, celów statutowych, charakterystykę działalności Podmiotu wraz z obszarem działania oraz opis doświadczenia w realizacji podobnych do założonych w projekcie działań; opis potencjału Podmiotu (ludzki, techniczny i organizacyjny) oraz informację nt. rocznych obrotów za ostatni zamknięty rok obrotowy.
  3. Koncepcję realizacji projektu, proponowany wkład Oferenta w realizację celu partnerstwa
    (w tym wkład ludzki, techniczny i organizacyjny), opis proponowanych w projekcie działań wraz z potencjalnym do nich budżetem.
  4. Doświadczenie Oferenta w podobnej działalności w tym: opis doświadczenia i kwalifikacji kadry w zakresie działalności założonej w projekcie oraz w zakresie realizacji projektów (w tym wykaz zrealizowanych projektów wraz z krótkim opisem).
  5. Oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu z ubiegania się o dofinansowanie na podstawie
    art. 207 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 885 z późn. zm.).
Wraz z ofertą Podmiot składa następujące załączniki (oryginały lub uwierzytelnione kopie):
  1. Odpis z rejestru lub odpowiedniego wyciągu z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących (nie starszy niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
  2. Statut lub inny dokument zawierający zakres działalności podmiotu oraz wskazujący organy uprawnione do reprezentacji.
  3. Pisemne oświadczenie Podmiotu o niezaleganiu z płatnościami na rzecz podmiotów publiczno-prawnych (w szczególności: podatków, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, Fundusz Pracy, Państwowy Fundusz Rehabilitacji i Osób Niepełnosprawnych), ani wobec innych podmiotów.
  4. Oświadczenia Podmiotu składającego ofertę potwierdzające, że żadna z osób reprezentujących podmiot nie była prawomocnie skazana za przestępstwa określone w art. 229 lub art. 230a ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553 z późn. zm.).
  5. Oświadczenie Podmiotu składającego ofertę o gotowości wniesienia wkładu własnego zgodnie z zasadami określonymi w dokumentach programowych.
  6. Kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i przygotowanie fachowe osób odpowiedzialnych za realizację działań projektowych lub uwierzytelnione CV.
  7. Referencje wydane przez podmiot zewnętrzny.
KRYTERIA WYBORU PARTNERÓW:
 
Pod rygorem usunięcia oferty z konkursu, przy analizie jej dopuszczalności, niezbędne jest spełnienie przez Podmiot składający ofertę i przez jego ofertę wszystkich wymagań formalnych opisanych w WYMAGANIACH DOTYCZĄCYCH PARTNERA. Ocena niniejszych wymagań formalnych zostanie dokonana na zasadzie: spełnia – nie spełnia.
 
Oceny ofert dokonuje powołana w tym celu Komisja Konkursowa.
 
Przy analizie złożonych ofert, które spełniają wszystkie wymogi formalne, zostaną zastosowane następujące kryteria oceny merytorycznej:
 
1. Zgodność działalności potencjalnego Partnera z celami partnerstwa i projektu – od 0 do 10 pkt
2. Prowadzi działalność na terenie woj. lubuskiego – 10 pkt
3. Posiadanie doświadczenia w realizacji (jako lider lub partner) co najmniej 2 projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej w okresie ostatnich 3 lat w obszarze wsparcia placówek edukacyjnych z czego 1 prowadzony na terenie województwa lubuskiego.
a) 2 projekty - 1 pkt
b) powyżej 2 projektów– 3 pkt
4. Posiadanie potencjału finansowego, ludzkiego, organizacyjnego i technicznego niezbędnego do realizacji zgłaszanych do projektu działań – od 0 do 20 pkt
5. Organizacja zrzeszająca min. 200 członków (przedsiębiorstw) – 10 pkt
6. Koncepcja projektu oraz zakres merytoryczny proponowanych działań (ocena działań merytorycznych w kontekście zaproponowanego potencjalnego budżetu)– od 0 do 30 pkt
 
Komisja Konkursowa ocenia oferty i przyznaje punkty za spełnienie poszczególnych kryteriów oceny merytorycznej, przy czym większa liczba punktów oznaczać będzie ocenę wyższą.
 
Spośród ocenionych ofert wybrana zostanie oferta, która spełnia wszystkie wymogi formalne i uzyskała najwyższą sumę punktów przyznanych przez członków Komisji Konkursowej.
 
Ogłaszający zastrzega sobie prawo do wyboru więcej niż jednego Partnera do projektu
z zastrzeżeniem, iż wybierane będą kolejno Podmioty z najwyższą ilością punktów.
 
Wybranemu Podmiotowi/Podmiotom Ogłaszający konkurs zaoferuje zawarcie umowy partnerskiej, która określi w szczególności zadania Partnerów, zasady wspólnego zarządzania projektem oraz sposób przekazywania przez Powiat Krośnieński środków finansowych na pokrycie niezbędnych kosztów ponoszonych przez Partnerów na realizację zadań w ramach projektu.
 
TERMIN, MIEJSCE I SPOSÓB SKŁADANIA OFERT:
  1. Ofertę wraz z załącznikami należy przedstawić w języku polskim, w formie pisemnej wg wzoru załączonego do niniejszego ogłoszenia.
  2. Oferta powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje zgodnie z wymaganiami wobec Partnera i zakresu oferty określonymi w niniejszym ogłoszeniu.
  3. Oferta oraz wszystkie oświadczenia składane w ramach konkursu powinny być podpisane przez osobę/osoby upoważnioną do reprezentowania Podmiotu składającego ofertę, zgodnie
    z zasadą reprezentacji wynikającą z postanowień odpowiednich przepisów prawnych lub prawidłowo spisanego pełnomocnictwa (pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty).
  4. Oferta powinna być podpisana w sposób umożliwiający identyfikację osoby składającej podpis (np. czytelny podpis składający się z pełnego imienia i nazwiska lub podpis nieczytelny opatrzony pieczęcią imienną).
Ofertę wraz z załącznikami należy dostarczyć w jednym egzemplarzu w zaklejonej kopercie osobiście lub listownie na adres: Powiat Krośnieński ul. Piastów 10B 66-600 Krosno Odrzańskie, z adnotacją:
 
„KONKURS NA PARTNERA DLA PODMIOTÓW NIEZALICZANYCH DO SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH Z OTOCZENIA SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO SZKÓŁ I PLACÓWEK KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO W CELU PRZYGOTOWANIA I WSPÓLNEJ REALIZACJI PROJEKTU (ORGANIZACJE PRACODAWCÓW, ORGANIZACJE PRZEDSIĘBIORCÓW) W RAMACH OSI PRIORYTETOWEJ VIII NOWOCZESNA EDUKACJA, 8.4 DOSKONALENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO, 8.4.1 DOSKONALENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO – PROJEKTY REALIZOWANE POZA FORMUŁĄ ZIT, REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO – LUBUSKIE 2020. Nie otwierać przed 08.04.2016 r. g. 12.00”
 
Termin składania ofert: Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 08.04.2016 r. g.12.00.
 
Decyduje data wpływu oferty do jednostki. Oferty, które wpłyną po tym terminie nie będą rozpatrywane.
 
Po upływie terminu składania ofert, Komisja Konkursowa dokona ich otwarcia, a następnie przeprowadzi czynności badania i oceny złożonych ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej/ych.
 
Dane osób do kontaktu w sprawie naboru:
1. Joanna Ejsmont – Sekretarz Powiatu
2. Magda Tarłowska – z-ca Naczelnika Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Spraw Społecznych
 
DODATKOWE INFORMACJE:
  1. Zebrane informacje, z zachowaniem zasady przejrzystości i równego traktowania podmiotów, będą podstawą wyboru Partnerów projektu.
  2. W przypadku wystąpienia przyczyn skutkujących brakiem możliwości zawarcia umowy partnerskiej z wybranym w drodze niniejszego konkursu Podmiotem, Ogłaszający konkurs zastrzega sobie prawo zawarcia umowy partnerskiej z Podmiotem, którego oferta uzyskała
    w kolejności najwyższą liczbę punktów.
  3. Ogłaszający zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków realizacji projektu, rozstrzygnięcia niniejszego konkursu bez wyboru żadnego z Oferentów oraz unieważnienia konkursu w każdej chwili bez podania przyczyn.
  4. Ogłaszający zastrzega sobie prawo anulowania Partnerstwa zawiązanego z wybranym Oferentem w przypadku niezłożenia projektu w konkursie w ramach Poddziałania 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.
  5. Informacja o wyborze Partnerów zostanie podana do publicznej wiadomości niezwłocznie po zakończeniu procedury wyboru Partnerów.

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Krośnieński
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Magda Tarłowska
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2016-03-17
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Magda Tarłowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2016-03-17 20:27:38
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2016-03-17 20:29:04
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2016-03-17 21:06:52
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
2518 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

XII sesja Rady Powiatu Krośnieńskiego

Akapit nr 1 - brak tytułu

Zapraszam na XII sesję Rady Powiatu Krośnieńskiego V kadencji, która odbędzie się dnia 15 marca 2016 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim, ul. Piastów 10B (sala nr 306, III piętro).
 
Proponowany porządek obrad:
 
1.        Otwarcie.
2.        Przyjęcie porządku obrad.
3.        Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu i Starosty w okresie międzysesyjnym.
4.        Interpelacje i zapytania radnych.
5.        Odpowiedzi na pytania i interpelacje.
6.        Informacja Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych o realizacji zadań za 2015 roku oraz planach na rok 2016.
7.        Informacja Komendanta Powiatowego Policji oraz Komenda Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej
w zakresie porządku publicznego oraz bezpieczeństwa pożarowego na terenie Powiatu Krośnieńskiego za 2015 rok.
8.        Informacja o funkcjonowaniu opieki szpitalnej na terenie Powiatu Krośnieńskiego.
9.        Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego w powiecie krośnieńskim.
10.     Podjęcie uchwały w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie.
11.     Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia Europejskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gubinie.
12.     Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zabytkami w Powiecie Krośnieńskim na lata 2016-2019”.
13.     Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Miastu Zielona Góra na realizacje zadania w zakresie wspierania osób niepełnosprawnych poprzez prowadzenie Miejskiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w 2016 roku.
14.     Podjecie uchwały w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2016 r.
15.     Podjęcie uchwały w sprawie Statutu Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Integracja” w Krośnie Odrzańskim.
16.     Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Dąbie.
17.     Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości za cenę niższą od wartości rynkowej.
18.     Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Starosty Krośnieńskiego.
19.     Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia opinii dotyczącej zmiany nazwy powiatu.
20.     Sprawozdania z pracy komisji merytorycznych Rady Powiatu za rok 2015.
21.     Wnioski i oświadczenia radnych.
22.     Sprawy różne.
23.     Przyjęcie protokołu z XI sesji Rady.
24.     Zamknięcie obrad.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Krośnieński
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Przemysław Balcerzak
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2016-03-14
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Przemysław Balcerzak
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2016-03-14 13:30:29
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2016-03-14 13:30:39
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2016-03-14 13:32:23
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
2246 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

OGŁOSZENIE NABORU NA PARTNERA

Akapit nr 1 - brak tytułu

Zgodnie z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2014 r., poz. 1146 ze zm.)  Zarząd Powiatu Krośnieńskiego ogłasza otwarty nabór na partnera do wspólnego przygotowywania
i realizacji projektu w latach 2016-2018, w ramach działania 7.3 Programy aktywnej integracji realizowane przez inne podmioty, Regionalny Program Operacyjny Lubuskie 2020.
Oferty składać mogą podmioty wymienione w katalogu Beneficjentów Działania 7.3 RPO-L2020.
 
 
I. Cel partnerstwa
Wspólne przygotowanie oraz realizacja projektu mającego na celu aktywizację społeczną i zawodową uczestników poprzez zastosowanie usług aktywnej integracji oraz zwiększenie szans na zatrudnienie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu powiatu krośnieńskiego.
 
II. Obszar współpracy
1. Planowany okres realizacji projektu: 2016 r. – 2019 r.
2. Szacunkowy koszt realizacji projektu: 2.000.000 zł
3. Projekt będzie polegać na realizacji kompleksowych działań z zakresu edukacji, zatrudnienia, pomocy społecznej prowadząc do podniesienia kwalifikacji lub uzyskania zatrudnienia z obligatoryjnym wykorzystaniem diagnoz w zakresie rozwoju społeczno- zawodowego, obejmujące m.in. następujące formy wsparcia:
a)    rozwijanie umiejętności i kompetencji społecznych, niezbędnych na rynku pracy,
b)    poradnictwo psychologiczne, psychospołeczne, prowadzące do integracji społecznej
i zawodowej,
c)    kursy i szkolenia umożliwiające nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji i kompetencji zawodowych,
d)    poradnictwo zawodowe oraz pośrednictwo pracy,
e)    staże, subsydiowane zatrudnienie i zajęcia reintegracji zawodowej u pracodawcy,
f)      wsparcie towarzyszące dla otoczenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym niezbędne
do ich aktywizacji, np. przy wykorzystaniu środowiskowych form aktywizacji społecznej.
 
 
4. Do obowiązków partnera będzie należeć realizacja projektu, w szczególności:
- przygotowanie projektu,
- rekrutacja uczestników do projektu,
- czynne uczestnictwo w realizacji projektu na każdym etapie,
- udział w grupie sterującej,
- monitoring i ewaluacja działań we wszystkich grupach uczestników,
- przygotowywanie sprawozdań, wniosków itp.
 
5. Uczestnikami projektu będą osoby lub rodziny zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym,
w tym:
- osoby niepełnosprawne w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej
i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2011 r. Nr 127, poz 721, z późn. zm.), a także osoby z zaburzeniami psychicznymi, w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. z 2011 r. Nr 231, poz. 1375),
- osoby zakwalifikowane do III profilu pomocy, zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2015 r. poz. 149, z późn. zm.),
- rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym, o ile co najmniej jeden z rodziców lub opiekunów nie pracuje ze względu na konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym.

III. Zakres tematyczny partnerstwa
1.       Diagnoza potrzeb osób niepełnosprawnych w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej
z terenu powiatu krośnieńskiego.
2.       Przygotowanie oraz wdrożenie kompleksowych i zindywidualizowanych programów aktywizacji społeczno-zawodowej przy wykorzystaniu usług aktywnej integracji.
 
IV. Termin, miejsce i forma składania ofert
1.       Ofertę należy złożyć w formie papierowej na formularzu stanowiącym załącznik
do ogłoszenia. Formularz należy wypełnić czytelnie, w języku polskim.
2.       Oferty wysłane pocztą lub złożone osobiście, przyjmowane do dnia  28 stycznia 2016 r. do godz.
15 00 w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim, ul. Piastów 10B. O terminie wpłynięcia oferty  decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim.
3.       Oferta oraz załączniki do oferty powinny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania kandydata na Partnera, zgodnie z zasadami reprezentacji wynikającymi z publicznych rejestrów.
4.       Podpisy na ofercie należy złożyć w sposób czytelny, umożliwiający identyfikację osoby podpisującej.
 
 
V. Kryteria wyboru ofert
1.       Zgodność działalności statutowej kandydata na Partnera z celami partnerstwa – max. 10 pkt.
2.       Deklarowany wkład kandydata na Partnera w realizację celu partnerstwa, w tym:
a)       zasoby ludzkie – kadra zaangażowana w realizację projektu, kwalifikację, doświadczenie merytoryczne kadry – max. 5 pkt.
b)       potencjał organizacyjny – wypracowane procedury, standardy pracy, sposoby działania organizacji i współpracy z innymi podmiotami – max. 5 pkt.
c)       potencjał techniczny – posiadanie zasobów lokalowych, sprzętu, systemów informatycznych – max. 5 pkt.
3.       Doświadczenie kandydata na Partnera w przygotowaniu i realizacji projektów zbieżnych z celami partnerstwa (tytuł projektu, wartość projektu, nazwa partnera, ilość uczestników, zaplanowane i osiągnięte rezultaty) – max. 10 pkt.
4.       Koncepcja realizacji projektu ze szczególnym uwzględnieniem proponowanych działań partnera
z uwzględnieniem kryteriów obligatoryjnych i osiągnięciem zakładanych rezultatów – max. 40 pkt.
5.       Szacunkowy budżet projektu z podziałem na koszty pośrednie i bezpośrednie – max. 5 pkt.
 
VI. Do oferty należy dołączyć
1.       Dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących.
2.       Statut (kopia).
3.       Kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i przygotowanie fachowe osób odpowiedzialnych za realizację działań projektowych.
4.       Kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie kandydata na Partnera w przygotowaniu i realizacji projektów zbieżnych z celami partnerstwa.
5.       Oświadczenie oferenta o zapoznaniu się z wymaganą dokumentacją oraz wytycznymi do aplikowania o środki finansowe RPO- Lubuskie2020.
6.       Oświadczenie oferenta o niekaralności z art. 233 § 1 KK.
7.       Inne dokumenty mogące mieć znaczenie przy ocenie oferty.
 
VII. Postanowienia końcowe
1.       Oferty niekompletne nie będą rozpatrywane.
2.       Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do podpisania umowy partnerskiej z kandydatem
na Partnera, którego zgłoszenie zostało najwyżej ocenione.
3.       Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do unieważnienia naboru bez podania przyczyny.
4.       W przypadku unieważnienia naboru Powiat Krośnieński nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie poniósł z tego tytułu podmiot, który złożył ofertę, w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za koszty przygotowania oferty.
5.       Oferty podlegają ocenie komisji powołanej przez Zarząd Powiatu Krośnieńskiego, która wypracuje rekomendacje do wyboru oferty.
6.       Decyzję o rozstrzygnięciu naboru podejmuje Zarząd Powiatu Krośnieńskiego w drodze uchwały.
7.       Wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.powiatkrosnieniski.pl.
8.       W przypadku złożenia oferty po terminie, nie będzie rozpatrywana.
9.       W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających zawarcie umowy o partnerstwie z wybranym w wyniku naboru partnerem, dopuszcza się możliwość zawarcia umowyz podmiotem, który następny w kolejności został najwyżej oceniony.

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Krośnieński
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Kamila Misa
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2016-01-07
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Kamila Misa
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2016-01-07 12:45:55
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2016-01-07 12:46:59
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2016-02-05 13:01:43
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
3939 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

XI Sesja Rady Powiatu Krośnieńskiego

Akapit nr 1 - brak tytułu

Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego informuje, że w dniu 30 grudnia 2015 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim, ul Piastów 10B (sala nr 306, III piętro). odbędzie się XI sesja Rady Powiatu Krośnieńskiego.

Proponowany porządek obrad:
 
1.       Otwarcie.
2.       Przyjęcie porządku obrad.
3.       Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu i Starosty w okresie międzysesyjnym.
4.       Interpelacje i zapytania radnych.
5.       Odpowiedzi na pytania i interpelacje.
6.       Uchwalenie budżetu Powiatu Krośnieńskiego na rok 2016:
a.       odczytanie projektu uchwały budżetowej,
b.       odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
c.       przedstawienie opinii Komisji Rady,
d.       przedstawienie stanowiska Zarządu Powiatu w sprawie uwag zawartych w opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz opinii Komisji Rady,
e.       dyskusja nad wniesionym projektem i ewentualnie zgłoszonymi poprawkami,
f.        głosowanie nad uchwałą budżetową.
7.       Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Krośnieńskiego na lata 2016-2022.
8.       Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu i w budżecie powiatu na 2015 rok.
9.       Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Krośnieńskiego na lata 2015-2022.
10.   Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2015 roku. 
11.   Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Gminie Bobrowice zadania zarządzania publicznymi drogami powiatowymi.
12.   Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Gminie Dąbie zadania zarządzania publicznymi drogami powiatowymi.
13.   Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę XIX/176/2012 Rady Powiatu Krośnieńskiego z dnia 28 września 2012 roku w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Krośnieńskiego.
14.   Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr I/9/2014 Rady Powiatu Krośnieńskiego z dnia 1 grudnia 2014 roku w sprawie określenia imiennego składu osobowego Komisji Budżetu i Rozwoju Lokalnego.
15.   Podjęcie uchwały zmieniającej Uchwałę Nr I/11/2014 Rady Powiatu Krośnieńskiego z dnia 
1 grudnia 2014 roku w sprawie 
określenia imiennego składu osobowego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.
16.   Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego planu kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Krośnieńskiego na rok 2016.
17.   Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia planów pracy komisji stałych Rady Powiatu Krośnieńskiego na rok 2016.
18.   Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Krośnieńskiego na rok 2016.
19.   Wnioski i oświadczenia radnych.
20.   Sprawy różne.
21.   Przyjęcie protokołu z X sesji Rady.
22.   Zamknięcie obrad.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Krośnieński
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Przemysław Balcerzak
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2015-12-17
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Przemysław Balcerzak
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2015-12-20 20:14:07
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2015-12-20 20:15:28
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2015-12-20 20:15:27
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
4016 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

Ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia w zakresie publicznego transportu zbiorowego

Akapit nr 1 - brak tytułu

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Krośnieński
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Agnieszka Szczygieł
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2015-11-30
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Agnieszka Szczygieł
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2015-11-30 16:24:05
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2015-11-30 16:29:54
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2015-11-30 16:29:54
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
4079 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadania z zakresu pomocy społecznej "Poradnictwo specjalistyczne i prowadzenie Ośrodka Interwencji Kryzysowej"

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Krośnieński
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Dorota Stachera
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2015-11-24
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Dorota Stachera
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2015-11-24 23:11:02
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2015-11-24 23:12:57
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2015-11-26 08:12:25
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
11272 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

X Sesja Rady Powiatu Krośnieńskiego

Akapit nr 1 - brak tytułu

Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego informuje, że w dniu 26 listopada 2015 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim, ul Piastów 10B (sala nr 306, III piętro). odbędzie się X sesja Rady Powiatu Krośnieńskiego.
 
Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie.
2. Ślubowanie radnego.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu i Starosty w okresie międzysesyjnym.
5. Interpelacje i zapytania radnych.
6. Odpowiedzi na pytania i interpelacje.
7. Sprawozdanie z efektów pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie jako Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiecie Krośnieńskim.
8. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2015 roku.
9. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdu usuniętego z drogi oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu.
10. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Powiatu Krośnieńskiego z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2016”.
11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu i w budżecie powiatu na 2015 rok.
12. Wnioski i oświadczenia radnych.
13. Sprawy różne.
14. Przyjęcie protokołu z IX sesji Rady.
15. Zamknięcie obrad.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Krośnieński
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Przemysław Balcerzak
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2015-11-10
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Przemysław Balcerzak
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2015-11-13 13:45:30
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2015-11-13 13:49:53
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2015-11-13 13:51:12
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
4519 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

IX Sesja Rady Powiatu Krośnieńskiego

Akapit nr 1 - brak tytułu

Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego informuje, że w dniu 29 października 2015 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim, ul Piastów 10B (sala nr 306, III piętro). odbędzie się IX sesja Rady Powiatu Krośnieńskiego.
 
Proponowany porządek obrad:

1.Otwarcie.
2.Przyjęcie porządku obrad.
3.Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu i Starosty w okresie międzysesyjnym.
4.Interpelacje i zapytania radnych.
5.Odpowiedzi na pytania i interpelacje.
6.Sytuacja w zakresie bezrobocia w Powiecie Krośnieńskim w 2015 roku (efektywność wykorzystania środków w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy).
7.Informacja z realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2014/2015 oraz o organizacji roku szkolnego 2015/2016.
8.Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia treści zmian w statucie Związku Powiatów Lubuskich.
9.Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wygaszenie trwałego zarządu Domowi Pomocy Społecznej w Szczawnie.
10.Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego zawarcia umowy najmu pomieszczeń w budynku Starostwa i dzierżawy ułamkowej części gruntu.
11.Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego zawarcia umowy najmu i dzierżawy na czas nieoznaczony nieruchomości położonychw obrębie Wężyska, gm. Krosno Odrzańskie.
12.Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych zasad, sposobu i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłaty należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, warunków dopuszczalności pomocy publicznej w przypadkach, w których ulga stanowić będzie pomoc publiczną oraz wskazania organu i osób uprawnionych do udzielania tych ulg.
13.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu i w budżecie powiatu na 2015 rok
14.Analiza oświadczeń majątkowych.
15.Wnioski i oświadczenia radnych.
16.Sprawy różne.
17.Przyjęcie protokołu z VIII sesji Rady.
18.Zamknięcie obrad.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiat Krośnieński
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Przemysław Balcerzak
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2015-10-22
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Przemysław Balcerzak
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2015-10-22 08:42:58
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2015-10-22 08:43:06
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2015-10-22 08:56:55
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
4955 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »

Nawigacja między stronami listy informacji